de ani Fără Frică...

Publicat 03 Iul 2019 | Reactualizat 10 Iul 2019 | Expiră 10 Aug 2019

Responsabil livrari intracomunitare si internationale

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare in domeniul tehnic sau economic
- Experienta operatiuni import-export, comisionare vamala
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Cunostinte avansate operare MS Office (Excel, Word)
- Experienta in organizare transporturi interne si internationale (rutier, maritim si aerian)
- Cunostinte legate de procesarea datelor in vederea intocmirii declaratiei statistice INTRASTAT
- Abilitati de comunicare, planificare si organizare.
- Flexibilitate si capacitate de lucru in echipa.
- Persoana ordonata, responsabila, atenta la detalii

Descrierea jobului

- Administrarea operatiunilor de logistica aferente proiectelor (colectarea comenzilor de transport, planificarea si monitorizarea acestora pana la destinatie).
- Gruparea comenzilor in functie de termenele de livrare comunicate, destinatii / zone.
- Mentinerea relatiei cu furnizorii de servicii de transport intern sau extern, sau cu furnizorii de servicii specifice (comisionari vamali, colaboratori), negocierea ofertelor de transport si recomandarea de furnizori noi.
- Intocmirea notelor de comanda catre transportatori
- Emiterea dispozitiilor de livrare catre gestiunile companiei
- Monitorizarea pregatirii si ambalarii produselor in vederea livrarii
- Informarea clientilor despre statusul expeditiei
- Preluarea si solutionarea posibilelor reclamatii referitoare la expeditie
- Procesare date in vederea intocmirii declaratiei statistice INTRASTAT
- Procesare documente aferente transporturilor efectuate
- Alte evidente referitoare la operatiunile de logistica efectuate

ALEWIJNSE MARINE GALATI (founded in 1995 and member of Dutch Alewijnse Group since 1999) is active in the electrical shipbuilding sector offering the full range of electrical services (engineering, installing, panel production, commissioning, after sales) for the complete electrical system of a ship.

Expirat
Responsabil livrari intracomunitare si internationale  -  ALEWIJNSE MARINE GALATI SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles