Publicat 29 Sep 2009 | Expiră 31 Oct 2009

RESPONSABIL SENIOR DEPARTAMENT CASE DE MARCAT

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta minim doi ani in domeniul retail, in coordonarea casierilor si a operatiunilor de casa;
- Cunostinte solide (practice si teoretice) privind casa de marcat si operatiunile de casa;
- Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit) nivel avansat;
- Competente manageriale solide, in trasarea obiectivelor, sarcinilor, luarea deciziilor;
- Abilitati dezvoltate de comunicare, de relationare, de identificare a eventualelor nefunctionalitati la nivel de departament;
- Capacitate de analiza;
- Capacitate de argumentare in functie de problematici existente;
- Anticipare si luarea deciziilor;
- Persoana organizata, exigenta, responsabila, orientata spre atingerea obiectivelor;

Descrierea jobului

- Actualizează în mod regulat manualele procedurilor de casă ;
- Urmăreşte implementarea procedurilor în magazine, cu precădere pentru noile magazine;
- Informează, dacă este cazul, cu privire la anomaliile referitoare la funcţionarea caselor;
- Propune aplicarea unor norme noi pentru îmbunătăţirea siguranţei casei;
- Informează direcţia de securitate cu privire la utilizarea fondurilor;
- Identifică erorile semnalate de departamentul casă, care necesită intervenţii în magazin;
- Analizează problemele complexe cu departamentul de contabilitate;
- Propune soluţii pentru evitarea acestora pe viitor;
- Realizează planuri de acţiune valabile şi formează persoanele implicate;
- Caută, cu precădere, soluţii automatizate
- Împărtăşeşte echipei de trezorerie/băncii problemele întâlnite cu băncile şi/sau metodele de colectare;
- Creeaza si face planificarea pentru programul de instruire adaptat, alaturi de casierul principal al magazinului;
- Organizează sesiuni de formare pentru casierii principali de la sediu;
- Gestionează comenzile tuturor formatorilor şi prestatorilor de servicii;
- Supraveghează toate operaţiunile şi asigură respectarea datelor limită;
- Propune solutii la probleme si implementeaza proiectele valide;
- Se deplaseaza in tara si mentine o relatie stransa cu fiecare magazin in parte in vederea depistarii anomaliilor si imbunatatirii activitatii casierilor;

- Companie multinationala care activeaza in domeniul retail, avand magazine in tara si in strainatate.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

RESPONSABIL SENIOR DEPARTAMENT CASE DE MARCAT  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles