Publicat 06 Dec 2019 | Expiră 06 Ian 2020

Sales Key Account - Manager Zonal Vanzari Vest si Nord

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Manager de vanzari pe zona de VEST si NORD-VEST a Romania,
- Cunostinte tehnice obligatorii,
- Studii superioare, de preferinta tehnice,
- Experienta similara de minim 10 ani pe o pozitie similara in vanzari,
- Cunostinte aprofundate in vanzari,
- Adaptat la strategii si tehnici de vanzare,
- Abilități de comunicare și negociere,
- Flexibilitate, inițiativă si orientare catre rezultat si client,
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat,
- Experiente similare vanzari in industrie: mobilier industrial, unelte de lucru, produse chimice pentru reparatii si intretinere,
- Cunostinte tehnice pentru unelte de lucru, mobilier industrial, produse chimice, aplicatii industriale,
- Cunoasterea si folosirea de sisteme implementate ERP, SAP si pachet Microsoft Office.

Descrierea jobului

Activităţi principale:

1. administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
2. prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
3. identifica bugetul de consum al clientilor si cauta solutii optime pentru a-l valorifica ;
4. urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
5. monitorizarea, derularea şi finalizarea actului de vanzare;
6. participa cu departamentul de vanzari la dezvoltarea strategiilor de vanzare .

Cerinţe specifice postului:

➢ Studii superioare
➢ Experienţă de minim 3-5 ani într-un post similar in vânzări
➢ Capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare cu clienţii, atenţie distributivă, simţ pentru detaliul semnificativ, capacitate rapidă de decizie
➢ Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate şi eficienţă
➢ Cunoştinţe de limba engleză
➢ Cunoştinţe operare PC (Windows, Microsoft Word şi Excel, Internet, SAP)
➢ Permis de conducere categoria B

Lord Industrial Tools S.R.L. este o companie multicatalog, partenera in Romania a KAISER + KRAFT GROUP Germania, FAMI Spa Italia - MARSTON DOMSEL Germania si ABC Tools Italia.

Groupul Kaiser+Kraft, este liderul European specializat in echipamente de birou, atelier si depozit;
FAMI Spa- este producator de mobilier industrial si cutii cu o istorie de peste 90 de ani
ABC Tools, distribuie gama de scule de lucru mecanice si electrice profesionale pentru industrie;
Marston Domsel producator produse chimice pentru aplicatii industriale intretinere si reparatii.

Lord Industrial Tools, activeaza in domeniul industrial cu un numar de peste 250 de clienti in Romania
Aproximativ 50.000 de produse se gasesc în sortimentul nostru care cuprind totul, de la mobilier de birou, mobilier salon, bancuri de lucru, produse chimice, chiar şi birouri complet prefabricate.

Gama produselor si serviciilor oferite corespun normelor Europene si se ridica la cele mai inalte standarde de calitate.

Compania functioneaza pe baza unor standarde de lucru implementate si aplicate de catre partenerii externi cu sisteme integrate ERP si CRM bine dezvoltate.

Echipa tanara si profesionista ofera un mediu de lucru placut, dinamic si educativ.
Te asteptam sa faci parte din echipa noastra!

Lord Industrial Tools.

Expirat
Sales Key Account - Manager Zonal Vanzari Vest si Nord  -  Lord Industrial Tools S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles