Publicat 27 Oct 2009 | Expiră 28 Nov 2009

SALES MANAGER - ROMANIA

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

 Studii superioare in domeniul: chimie, biologie sau fizica (eventual medicina)
 Stapanire foarte buna a limbii Engleze; a-2-a limba straina constituie avantaj
 Operare foarte buna PC (Word, Excel, Power Point, Adobe, navigare Internet)
 Experienta pe post similar – avantaj
 Experienta anterioara in domeniul vanzarilor / concurentei – avantaj
 Disponibilitate la program prelungit si uneori neasteptat
 Referinte obligatorii de la ultimul/ultimele loc(uri) de munca !

Descrierea jobului

1) Contactarea tuturor clientilor potentiali, urmată de negocierea, vanzarea si (eventual) instalarea produselor/echipamentelor de interes.
2) Intocmirea ofertelor tehnice si financiare catre clienti si/sau pentru colegii din departamentul de licitatii electronice
3) Suport pentru colegii din celelalte departamente in cazul explicitarii unor oferte
4) Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii firmei – pt a veni in intampinarea solicitarilor lor si a le acorda sprijin pentru proiecte noi sau in desfasurare
5) Insusirea, cunoasterea si promovarea permanenta a produselor din portofoliul firmei
6) Incheierea si urmarirea contractelor comerciale uzuale
7) (rar): semneaza/factureaza/incaseaza bani de la clientii care prefera plata directa
8) Rapoarte/situatii saptamanale / lunare (in limba Engleza !) catre seful direct si / sau catre firma “mama”

Companie de import si comercializare - aparatura si consumabile pentru laboratoare de diagnostic, infiintata in 2003, cu sediul la Cluj si capital
austriac, avand ca zona de acoperire ROMANIA

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

SALES MANAGER - ROMANIA  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles