Publicat 10 Ian 2020 | Reactualizat 07 Feb 2020 | Expiră 10 Feb 2020

Sef Departament/Coordonator transport

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
Studii superioare finalizate
Experiența pe un post similar, nu este obligatorie dar constituie un avantaj
Cunoștințe de limba engleză, cel puțin la nivel mediu
Cunostințe avansate operare PC – Outlook, Word, Excel, Power Point
Capacitatea de organizare a timpului, sarcinilor și locului de muncă
Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini în același timp, cu prioritizarea acestora, capacitate de gândire analitică și rapidă
Capacitatea de a respecta termene limită
Atenție către detalii
Abilitatea de a învăța lucruri noi și de a se adapta la schimbări
Responsabilitate, ordine, corectitudine și seriozitate, punctualitate
Amabilitate și profesionalism în relația cu colegii și partenerii
Atitudine deschisă și abordare colaborativă
Dorință de dezvoltare continuă și dedicare în munca depusă

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Coordoneaza echipa/evaluare angajati
  • Se implica in vederea solutionarii situatiilor care necesita rezolvare imediata, cel mai frecvent fiind vorba de livrari
  • Se asigura de respectarea prevederilor normativelor interne si a procedurilor de lucru in cadrul departamentului
  • Face propuneri de optimizare a normelor si procedurilor departamentului
  • Evidenta zilnica si stricta a rapoartelor de activitate
  • Prospectarea periodica a pietei transporturilor in vederea identificarii transportatorilor cu preturi optime
  • Negocierea modalitatii de plata cu furnizorii si clientii
  • Primeste si confirma bun de plata facturile carausilor daca transportul a fost executat conform instructiunilor si daca acesta a remis toate documentele justificative
  • Asigura si mentine legatura cu clientii
  • Primeste si da raspuns la cererile de cotatii primite de la departamentul vanzari, direct de la clienti sau orice alte surse
  • Supravegheaza buna desfasurare a cursei
  • Colaboreaza cu intregul departament la desfasurarea comenzilor de transport rutier intern

Ce oferim:
  • Un mediu de lucru plăcut și dinamic într-o companie multinațională
  • Program de integrare în organizația și industria noastră
  • Cursuri de dezvoltare profesională și personală
  • Pachet de beneficii competitiv
  • Asigurare medicală privată
  • Program de lucru L-V între 8:00-17:00

Rețeaua Pall-Ex reunește cele mai performante companii de transport și distribuție din România, ceea ce oferă o gamă de servicii personalizate pentru transportul paletizat al mărfurilor dumneavoastră.

Rețeaua noastră este într-o permanentă dezvoltare. Astfel oferim clienților posibilitatea de a trimite mărfuri în toată Europa, rapid și cu termene de livrare garantate, prin conexiunea noastră hub-to-hub.

Alături de ceilalți parteneri, ne dorim sa creăm o rețea de distribuție inovativă, integrată și eficientă, la nivelul întregului continent.

Expirat
Sef Departament/Coordonator transport  -  PALLET EXPRESS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles