Publicat 14 Mar 2019 | Reactualizat 13 Apr 2019 | Expiră 14 Apr 2019

SEF PROIECT EAI ( Inginer profil electric)

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Educatie si experienta profesionala:
• Studii superioare finalizate - Universitatea Politehnica profil: Energetica, Automatica, Electronica, Electrotehnica;
• Cunostinte avansate de AutoCAD, MS Office, EPLAN;
• Minim 3 ani experienta pe un post similar;
• Experienta in automatizari industriale - constituie avantaj;
• Limba Engleza – nivel avansat. Limba Franceza constituie avantaj;
• Carnet de conducere cat. B

Aptitudini:
• Aptitudini organizatorice si capacitatea de a gestiona proiecte simultane;
• Gandire critica si abilitati de rezolvare a problemelor;
• Capacitate de respectare a termenelor limita;
• Bune abilitati de comunicare;
• Initiativa;
• Responsabilitate;
• Spirit de echipa.

Descrierea jobului

Scopul postului
Coordonarea si elaborarea proiectelor EAI, faza de ofertare si realizare, promovand solutiile tehnico – economice optime.

Responsibilitatile postului:
• Supervizeaza si optimizeaza lucrarile electrice, de automatizari si instrumentatie;
• Elaboreaza documentatia EAI pentru faza de “oferta”;
• Elaborarea si sustinerea proiectului EAI pentru faza de “realizare”;
• Verificarea instrumentatiei in schemele P&ID;
• Respectarea planificarii pentru lucrarile incredintate spre executie;
• Asigurarea auto-verificarii propriei munci;
• Respectarea procedurilor de munca specific si regulilor de codificare;
• Insusirea utilitarelor si programelor din domeniul de activitate;
• Cunoasterea instrumentatiei si aparaturii de control;
• Cunoasterea notiunilor de process de tratarea/epurarea apei

Expirat
SEF PROIECT EAI ( Inginer profil electric)  -  VEOLIA WATER SOLUTIONS & TECHNOLOGIES ROMANIA