de ani Fără Frică...

Publicat 27 Oct 2009 | Expiră 28 Nov 2009

SEF SERVICIU CALITATE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta pe o pozitie similara de minim 3 ani
Metode de rezolvare a problemelor (5 DE CE, PDCA similar in automotive 8D)
Capabilitate
Curs ISO TS 16949
spirit animator
reactiv
bune abilitati de comunicare
perseverent
negociator
spirit de gestiune
persoana de teren (pragmatica ++)

Descrierea jobului

•gestioneaza sistemul de calitate si verifica aplicabilitatea acestuia in cadrul firmei
•asigura respectarea proceselor si a procedurilor
•propune proceduri specifice pentru site-ul de productie
•piloteaza planurile de actiuni si rezolva disfunctionalitatile interne si externe
•urmareste actiunile corective, verifica punerea lor in practica si eficacitatea lor
•animeaza PRQ (plan de reactie calitate productie)
•tine la zi indicatorii de calitate
•gestioneaza quality board-urile din atelier
•pregateste impreuna cu directiunea planul de progres si urmareste evolutia acestuia
•pregateste revista de directiune anuala
•realizeaza audituri interne
•planifica si realizeaza audituri de produs/proces
•organizeaza sedinte de bilant calitate lunare

Societate mixta romano- franceza, aflata in plina dezvoltare, avand ca obiect de activitate injectia de mase plastice si operatii de asamblare si decorare.

Expirat
SEF SERVICIU CALITATE  -  ELBROMPLAST

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles