Publicat 07 Oct 2019 | Reactualizat 06 Nov 2019 | Expiră 07 Nov 2019

Senior Database Administrator (SQL) – Cluj-Napoca

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne-am bucura sa te alaturi echipei Bancii Transilvania si, pentru a te potrivi cu acest post, ne-ar placea sa:

  • Ai studii superioare cu profil tehnic sau experienta relevanta;
  • Cunosti arhitecturi de sistem pentru baze de date relationale si modul lor de administrare (Microsoft SQL Server);
  • Ai cunostinte pe zona de PL/SQL;
  • Fi fost parte in proiectarea si implementarea reusita pentru sisteme de baze de date de mare disponibilitate (stand-by database, cluster, etc.);
  • Ai dezvoltate abilitatile de comunicare, relationare si lucru in echipa;
  • Ai o capacitate de analiza si sinteza, de anticipare a efectelor si consecintelor pe termen lung;
  • Te focusezi pe gasirea de solutii, indiferent de situatiile care apar.

Descrierea jobului

Fiind parte din echipa noastra, vei avea ocazia sa:

  • Asiguri administrarea bazelor de date, sa mentii integritatea si securitatea bazelor de date;
  • Intocmesti documentatia de instalare (best practice), planuri de securizare a sistemelor de baze de date, proiectezi si implementezi sisteme de baze de date de mare disponibilitate;
  • Asiguri suportul tehnic necesar pentru toate bazele de date din aria de responsabilitate;
  • Realizezi operatiunile de salvare (backup) si restaurare (restore) a datelor pentru bazele de date din aria de responsabilitate, precum si planuri de asigurare a disponibilitatilor in caz de evenimente neprevazute (contingency planning);
  • Monitorizezi si sa mentii in paramentrii optimi performantele bazelor de date prin urmarirea logurilor de sistem si activitatii pe servere si sa efectuezi operatiuni de optimizarea performantei (tuning);
  • Planifici si sa implementezi planuri de continuitate si protectie la dezastre impreuna cu administratorii de aplicatii si administratorii de sisteme;
  • Administrezi sistemele de test si sa realizezi deployment-ul in productie a noilor versiuni ale aplicatiilor administrate;
  • Te dezvolti intr-o echipa pasionata de administrarea bazelor de date.

Pentru implicarea ta, iti oferim un mix de beneficii, structurat astfel:
  • Pachet salarial (salariul fix, tichete de masa, prime);
  • Asigurare medicala;
  • Pensie facultativa (pilonul III);
  • Daca te ajuta, participarea la diferite cursuri;
  • Avantaje legate de serviciile si produsele oferite de BT si de parteneri;
  • Te poti dezvolta, atat prin participarea la proiectele provocatoare din punct de vedere tehnic cat si prin knowledge-sharing cu colegii tai;
  • Tehnologiile de top cu care vei lucra te vor ajuta sa gasesti solutii creative;
  • Alte beneficii care ne fac unul dintre cei mai doriti angajatori din Romania.

Banca Transilvania (BT) este cel mai mare grup financiar din Romania. Misiunea sa este de a sustine dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care face parte, oriunde si oricand. Cu respect, pasiune si idei noi, banca sustine responsabil vise care se transforma in realizari. Viziunea BT este de a deveni o banca tot mai buna pentru clienti, echipa si actionari.

Banca Transilvania are 2,5 milioane de clienti, aproape 500 de sedii si peste 7.000 de colegi in echipa. Strategia sa este sustinuta de actionari puternici, precum Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare.

Este singurul brand bancar romanesc prezent in Brand Finance 500 Ranking 2018, realizat de Brand Finance si Cel mai valoros brand bancar din Romania, conform Brand Finance Romania 2017.

Expirat
Senior Database Administrator (SQL) – Cluj-Napoca  -  Banca Transilvania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles