Publicat 24 Iun 2019 | Reactualizat 15 Iul 2019 | Expiră 24 Iul 2019

Senior Embedded Software Developer

1 post

Candidatul ideal

Cum vrem sa fie colegul nostru?

  • Persoana pasionata de IT, serioasa si autodidacta

Descrierea jobului

Ce va face?

  • Participa la proiecte în domeniul automotive, realizate în colaborare romano-americană
  • Proiectare microcontroler, inclusiv interfaţă de comunicatie bus industrial
  • Dezvoltare și implementare software aplicativ
  • Dezvoltare de software embedded pentru sisteme de securitate care sunt montate pe mașini
  • Logarea și analiza mesajelor de CAN pentru integrarea în software
  • Validarea software-ului pe mașină și livrarea acestuia pentru publicare pe site în vederea accesării de către partenerii și dealerii auto
Cerinte:
  • Absolvent/a studii superioare – facultatea de Electronica sau Automatică
  • Cunoașterea limbajului C/C++ si asamblare microcontrolere
  • Minim 3 ani experiență în dezvoltare embedded software
  • Experiență de lucru cu tehnologia Bluetooth / WiFi
  • Cunoașterea instrumentelor de depanare software (debugger)
  • Cunoașterea protocoalelor de comunicare interprocesoare (CAN)
  • Limba engleză – nivel avansat vorbit/scris
Ce oferim noi?
  • Pachet salarial dinamic si motivant
  • Mediu de lucru flexibil
  • Posibilitatea de a invata de la experti in domeniu
  • Participarea la realizarea unor echipamente functionale de la zero
  • Bonuri de masa

Falcon Electronics este lider de piata in domeniul electronicii auto: import si distributie de sisteme de securitate auto, senzori de parcare, sisteme audio si detectoare de radar, proiectare si dezvoltare solutii OEM automotive.

Senior Embedded Software Developer  -  Falcon Electronics Prod SRL