Publicat 24 Iun 2019 | Reactualizat 22 Iul 2019 | Expiră 24 Iul 2019

Senior Inginer Hardware

1 post

Candidatul ideal

Cum vrem sa fie colegul nostru?

  • Persoana pasionata de proiectare hardware in industria IT, serioasa si autodidacta
  • Absolvent de studii superioare in domeniul tehnic (Automatica, Electronica sau Electrotehnica)

Ce trebuie sa stie?
  • Software-specific de proiectare hardware: Altium sau Mentor Graphics sau ORCAD
  • Sa aiba experienta in hw design, EMI si EMC
  • Limba engleza avansat

Descrierea jobului

Ce va face?

  • Concepe si analizeaza design-ul schemei electronice
  • Concepe design-ul PCB: High Speed layout
  • Generarea de specificatii pentru livrabilele hw
  • Identifica si analizeaza defectele hw
  • Verificare si testare: EMI troubleshooting
  • Pune in functiune, testeaza si modifica produsele hardware

Ce oferim noi?
  • Pachet salarial dinamic si motivant
  • Mediu de lucru flexibil
  • Posibilitatea de a invata de la experti in domeniu
  • Bonuri de masa
  • Abonament servicii medicale

Falcon Electronics este lider de piata in domeniul electronicii auto: import si distributie de sisteme de securitate auto, senzori de parcare, sisteme audio si detectoare de radar, proiectare si dezvoltare solutii OEM automotive.

Senior Inginer Hardware  -  Falcon Electronics Prod SRL