Publicat 17 Oct 2019 | Reactualizat 24 Oct 2019 | Expiră 28 Oct 2019

Senior Manager Clienți Globali (103947)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul tău

Studii universitare economice sau tehnice, cu diplomă de absolvent;
Minim 5 ani experiență practică în vanzari şi gestiune portofoliu de clienţi B2B;
Experienţa în industria energetică, soluţii energetice, soluţii tehnologice reprezintă un avantaj;
Cunoașterea limbii engleze - nivel avansat;
Cunoștințe MS Office;
Orientare pentru dezvoltare afaceri, spirit întreprinzător;
Abilităţi excelente de prezentare şi negociere;
Orientare spre rezultate, lucrul în echipă;
Capacitate de motivare şi persuasiune;
Abilităţi de comunicare, analitice şi conceptuale foarte bune;
Disponibilitatea de a călători în scop de afaceri;
Posesor al carnetului de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Ce vei face

Gestionarea relației comerciale cu clienții globali pentru toate nevoile legate de serviciile și produsele oferite de E.ON, atât pentru soluţiile energetice cât şi pentru furnizarea duală de gaze naturale şi energie electrică;
Dezvoltarea portofoliului de clienți și gestionarea activă a listelor de clienți prospecți în vederea dezvoltării activității, în linie cu strategia de segmentare pe industrii și orientare către companiile din topul economiei naționale, multinaționale sau naționale;
Managementul relațiilor globale în cadrul cererilor de ofertă gestionate la nivel național sau european, în coordonare cu echipele din grupul E.ON;
Monitorizarea activității și situației financiare generale a clienților, cu scopul înțelegerii condițiilor de afaceri, anticiparea problemelor de recuperare a creanțelor și anticiparea nevoilor pentru soluții energetice și/sau produse curente;
Dezvoltarea relațiilor comerciale, identificarea măsurilor de creștere a profitabilității portofoliului gestionat;
Atingerea obiectivelor în ceea ce privește volumul de soluții energetice contractate, volumul de vânzări energie, calitatea și cantitatea veniturilor, calitatea creanțelor și eficiența procesului de colectare a creanțelor;
Managementul proiectelor în sinergie cu departamentele de vânzări soluții la nivel local și central.

Ce îţi oferim

Pachet salarial atractiv;
Premiu de performanţă;
Tichete de masă;
Asigurare privată de sănătate;
Pensie facultativă;
Prima de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Expirat
Senior Manager Clienți Globali (103947)  -  E.ON Energie România

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles