Publicat 14 Feb 2019 | Reactualizat 14 Mar 2019 | Expiră 17 Mar 2019

Senior Office assistant

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cum vrem sa fie colegul nostru?

  • Organizat, serios, atent la detalii
  • Diplomat si carismatic
  • Capabil sa lucreze eficient in echipa si individual
  • Meticulos, indemanatic, cu spirit de observatie
  • Rezistent la stres
  • Sa aiba tact in abordarea problemelor si clientilor.
  • Sa reactioneze prompt si sa fie proactiv.
  • Sa aiba rationament logic si matematic.
  • Sa fie capabil sa urmareasca si sa controleze eficient mai multe probleme simultan.
  • Sa aiba bune abilitati de comunicare verbala si scrisa, prelucrare si sinteza de date si informatii.
Ce caracteristici sa aiba?
  • Absolvent studii medii/superioare economice
  • Experienta de minim 2-3 ani pe un post similar
  • Cunostinte de analiza statistica si raportare
  • Experienta de lucru cu programe de gestiune comerciala
  • Limba engleza la nivel conversational
  • Bune cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office (word, excel, outlook), Internet

Descrierea jobului

Ce va face?

  • Intocmeste facturi, avize de insotire a marfurilor si chitante pentru clienti.
  • Incaseaza sumele aferente facturilor emise.
  • Verifica stocul de marfuri si preia comenzi telefonic, direct de la clienți.
  • Primeste si distribuie corespondenta.
  • Intocmeste comenzile de papetarie.
  • Redacteaza adrese si imputerniciri.
  • Transmite ofertele tipizate de pret clientilor.
  • Prelucrează comenzile pentru partenerii online.
  • Creează coduri specifice in programul de gestiune.
Beneficii:
  • Mediu de lucru placut
  • Oportunitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti
  • Tichete de masa
  • Abonament la servicii medicale
  • Loc de munca stabil intr-o companie consacrata in domeniul auto

Lider de piata in dezvoltarea si implementarea de solutii personalizate pentru industria automotive.

Expirat
Senior Office assistant  -  Falcon Electronics Prod SRL