de ani Fără Frică...

Publicat 18 Iul 2016 | Expiră 19 Aug 2016

Server Administrator (Linux / Windows) - Senior / Junior / Internship

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Echipa RezolvIT se mărește !
Avem nevoie de specialiști în instalarea, configurarea și mentența serverelor pentru departamentul de suport IT.
Vei aplica pentru o echipa noua formata dintr-un junior/intern si un senior.

Se considera avantaje :
- cunoștințe minime a cel putin un limbaj de programare (php, bash, perl, cgi, c )
- cunoștințe minime de virtualizare VMWare
- carnet de conducere
- experinta in firma de IT

Descrierea jobului

Responsabilitați:
- asiguri suport echipei de helpdesk pentru rezolvarea incidentelor legate de servere și networking
- ești responsabil pentru instalarea, configurarea, standardizarea și mentenanța serverelor Linux/Windows (servicii standard: router, mail, antivirus&antispam, web, ftp, samba, firewall, vpn, backup)
- urmărești și asiguri buna funcționare a serverelor cu ajutorul uneltelor de monitorizare
- creezi proceduri interne pentru implementarea și mentenanța soluțiilor propuse
- pregătești documentarea și raportarea activități către clienți

Oferta (bonusuri, beneficii)
- Telefon, Laptop, Internet, Masina
- Bonusuri trimestriale
- Colectiv placut si dinamic

Rezolv IT este o companie care activeaza pe piata serviciilor IT. Avem o experienta de 9 ani pe aceasta piata. Portofoliul de clienti este variat, ne adresam in general companiilor mici si mijloci, indiferent de domeniul de activitate. Oferim servicii IT pentru companiile care vor sa externalizeze departamentele IT proprii, sau celor care au nevoie de suport adititional IT in proiectele pe care le desfasoara. Scopul serviciilor oferite de Rezolv IT este de a reduce costurile din companiile clientilor nostri si de crestere a eficientei angajatilor.

Expirat
Server Administrator (Linux / Windows) - Senior / Junior / Internship  -  RezolvIT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles