Publicat 11 Dec 2019 | Reactualizat 01 Ian 2020 | Expiră 08 Ian 2020

Tehnician (104227)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Educaţie necesară: Studii liceale sau postliceale tehnice – profil electric, mecanic;
Experienţă practică necesară: 1 an în domeniul tehnic;
Deținerea autorizației ANRE pe domeniu de gaz și/sau electricitate
Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie: Norme tehnice și standarde privind proiectarea, executarea și exploatarea sistemelor de distribuție a gazelor naturale; Norme tehnice și standarde din domeniul electric;
Altele: Recomandabilă deținerea unui permis de conducere categoria B; Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerințele postului; Bun utilizator pachet Microsoft Office și softuri specializate.

Descrierea jobului

Protecția anticorosivă a rețelelor de distribuție gaze naturale, în scopul reducerii/eliminării defectelor de coroziune, creșterii siguranței în exploatare și prelungirii duratei de viață a acestora;
Efectuezi măsurătorile periodice a parametrilor de coroziune în scopul determinării gradului de agresivitate a solului, a stării de coroziune a rețelelor de gaze naturale din oțel; întocmești rapoarte către coordonatorul zonal;
Participi activ atât la lucrările de pregătire a rețelei pentru instalarea protecției catodice cât și la lucrările de execuție a protecției catodice propriu zise;
Ești responsabil de exploatarea eficientă și în deplină siguranță a instalațiilor de protecție catodică în zonă;verifici instalațiile de protecție catodică, faci măsurători ai parametrilor de protecție catodică; propi soluțiile de reabilitare a sistemelor de protecție catodică, în scopul eficientizării acestora și le pui în aplicare;
Pui în aplicare noile strategii și tehnologii precum și standarde, proceduri interne în domeniul protecției anticorosive în vederea alinierii la cerințele managementului companiei, respectiv în scopul alinierii la normele europene.

Ce îţi oferim

Pachet salarial atractiv;
Premiu de performanţă;
Tichete de masă;
Asigurare privată de sănătate;
Pensie facultativă;
Primă de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Expirat
Tehnician (104227)  -  Delgaz Grid S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles