Publicat 04 Iun 2019 | Reactualizat 25 Iun 2019 | Expiră 05 Iul 2019

Tehnician/ Inginer service pentru sisteme SW & HW

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINTE:
- studii superioare in domeniul tehnic (Automatica, Electronica sau Electrotehnica), finalizate sau in curs de finalizare
- cunostinte minime administrare retele de calculatoare echipamente HW
- cunostinte minime sisteme de operare Windows WorkStation, Windows Server, Linux
- cunostinte de integrare, instalare, administrare si intretinere sisteme HW si SW
- dorinta de a invata si de a se dezvolta profesional
- capacitatea de a lua decizii sub presiune si de a-si prioritiza interventiile tehnice
- spirit de echipa, implicare, profesionalism si promptitudine
- disponibilitate de a face deplasari in tara
- capacitatea de a lucra si de a lua decizii sub presiune
- permis de conducere, cat. B
- cunoastinte bune de limba engleza
Constituie avantaj:
- absolvirea cursuri de calificare / certificare in domeniul IT&C

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI :
- instalarea, administrarea, intretinerea si reparea unor sisteme de tip POS ("Point of Sale"), in cadrul unor proiecte cu acoperire nationala
- instalarea, administrarea, intretinerea si depanarea de retele de calculatoare, echipamente si periferice HW
- instalarea, configurarea si actualizarea de aplicatii software
- asigurarea securitatii informatiilor si datelor rulate prin sistemul informatic al clientului
- dezvoltarea retelei interne de IT prin integrarea in sistem de echipamente si configuratii noi
- instruirea si asigurarea suportului tehnic necesar utilizatorilor sistemului informatic

BENEFICII:
- mediu de lucru dinamic si profesionist;
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere solide in domeniu;
- program de instruire periodica;
- pachet salarial motivant.

Compania noastra activeaza pe piata romaneasca de peste 20 ani si dezvolta proiecte nationale si internationale in domeniul tehnologiei informatiei, oferind solutii de calitate pentru industria vanzarii cu amanuntul.

Expirat
Tehnician/ Inginer service pentru sisteme SW & HW  -  PSS - Prosoft Solutions

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles