Publicat 18 Mar 2019 | Reactualizat 15 Apr 2019 | Expiră 18 Apr 2019

Tehnician service generatoare si ups-uri

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Tema Energy, lider in amenajarea de Data Centere si in integrarea de sisteme electrice si de climatizare, angajeaza Tehnician service generatoare si ups-uri , in vederea continuarii dezvoltarii sustinute a companiei.

Echipa noastra este in cautarea unui coleg competent si profesionist, cu putere de munca si dornic sa lucreze intr-un mediu performant de lucru.

Candidatul ideal trebuie sa intruneasca urmatoarele conditii:

  • Sa aiba experienta de 3-5 ani in domeniul instalarii, configurarii, intretinerii si repararii de echipamente de electro-alimentare, in special grupuri electrogene si UPS-uri.
  • Sa fie absolvent de studii tehnice (scoala profesionala, liceu tehnic, etc)
  • Sa aiba capacitatea de a citi si interpreta scheme electrice
  • Reprezinta un avantaj sa detina cunostinte tehnice despre redresori, baterii tip VRLA
  • Persoana disponibila pentru deplasari periodice in teritoriu pentru lucrarile de interventii, service si mentenanta, disponibilitate program prelungit (cand este cazul).
  • Reprezinta un avantaj sa detina Autorizare ANRE categoria IIA si IIB
  • Permis de conducere categoria B- avantaj
  • Cunostinte elementare / medii de limba engleza

Descrierea jobului

  • Executie lucrari de instalare, service, interventii si reparatii la echipamente de electro-alimentare: Generatoare, UPS, baterii, tablouri electrice, instalatii electrice.
  • Punere in functiune si testare echipamente instalate.
  • Executie lucrari specifice in domeniul Data Centerelor.
  • Intocmirea documentatiei specifice lucrarilor de service: devize de constatare, plan de reparatii, fisa de revizii si interventii.
Oferim urmatoarele Beneficii si Avantaje:
  • pachet salarial motivant
  • bonusuri in functie de performante si de proiectele in care esti implicat
  • oportunitati de dezvoltare (cursuri de specializare periodice sustinute de producatorii de echipamente in afara tarii)
  • implicarea in proiecte importante din domeniul executiei integrate de Data Centere din Romania
  • climat performant de lucru
  • integrare organizationala asistata

Tema Energy este o companie cu actionariat integral privat, infiintata in 2002.

Suntem o companie cu o cultura antreprenoriala si cu o experienta bogata in solutii de power back-up si integrare de sisteme electro-mecanice, atat pe piata din Romania, cat si in sud-estul Europei.

Suntem unul dintre cei mai cunoscuti furnizori full-service de echipamente de electro-alimentare din Romania.

Gama noastra de Echipamente este compusa din Generatoare, UPS-uri, Baterii VRLA, Redresori, dar si alte sisteme integrate in solutiile noastre: Climatizare profesionala, Detectie si stingere incendii, Containere IT, DCIM, etc.

Suntem unul dintre cei mai experimentati integratori de Data Centere si sisteme de tip Power Supply dedicate consumatorilor industriali si critici.

Solutiile noastre sunt dedicate indeosebi segmentului business-to-business (B2B): industrial, IT, telecom, medical, cladiri de birouri, constructii.

Expirat
Tehnician service generatoare si ups-uri  -  SC TEMA ENERGY SRL