Publicat 29 Sep 2009 | Reactualizat 28 Oct 2009 | Expiră 31 Oct 2009

Web Developer- Bucuresti, Iminent Technology Team

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

Abilitati Tehnice:
• Competente in .Net, C#, Java Script;
• Cunostinte de programare OOP;
• Optional SQL, PHP, Action Script, Web Services, Ajax, JSON, jQuery;
Abilitati Personale:
• Dorinta de afirmare, motivare proprie, seriozitate;
• Dechidere spre solutii noi, eficiente si inovatoare;
• Persoana comunicativa, dinamica, cu spirit de echipa;
• Engleza si/sau franceza avansat.

Descrierea jobului

Descrierea postului:

Iminent Technology este in cautarea unui nou membru pentru echipa sa de dezvoltatori web.
Principalele responsabilitati vor fi:
• Dezvoltarea platformei de servicii web (Front Office, Back Office). Imbunatatirea aplicatiilor deja existente;
• Asigura coerenta tehnica a platformei si interconectarea cu restul tehnologiilor utilizate ( Flash, Win 32);
• Participa la deciziile legate de tehnologie si servicii si contribuie la ameliorarea sistemului prin propuneri inovatoare;
• Colaboreaza cu echipa IT din Paris.

Oferta (bonusuri, beneficii):

• Posibilitatea de a lucra si de a evolua intr-un mediu multicultural si dinamic;
• Salariu avantajos;
• Pachet beneficii( asigurare medicala privata, tichete de masa, tichete cadou).

Descrierea companiei

www.iminent.com

IMinent este o societate Franco-Romana cu sediul la Paris si la Bucuresti.

IMinent ofera servicii noi utilizatorilor de Messenger, permitandu-le sa uploadeze continutul propriu si sa il utilizeze in timpul conversatilor.

Performanta si calitatea serviciului nostru sunt o necesitate, deoarece Iminent este accesibil non stop din lumea intreaga.

Expirat
Web Developer- Bucuresti, Iminent Technology Team  -  Iminent Technology

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles